Arbeidsliv | Arbeidslivsgruppen i BAHR oppsummerer arbeidslivsåret 2025
Torsdag 15. januar 2026 inviterer Arbeidslivsgruppen i BAHR til lunsjseminar der vi vil gjennomgå de viktigste endringene som har skjedd i løpet av det siste året. Du vil også få et innblikk i hva som venter i 2026. Vi vil blant annet dekke:
- Nye regler om psykososialt arbeidsmiljø. Hva innebærer dette, og hva må du som arbeidsgiver være forberedt på?
- Utviklingen innenfor arbeidsrett og bærekraft – rapporteringsplikter
- Arbeidstilsynets nye virkemidler
- Deltid, heltid og overtidsgodtgjørelse
- Ansatterepresentasjon – ivaretakelse av kravet til kjønnssammensetning
- Likelønnsdirektivet – nye krav til lønnstransparens er på vei. Hva ser vi allerede nå at du som arbeidsgiver må forberede deg på?
- Flere grunnleggende avgjørelser på arbeidsrettens område både i Høyesterett, lagmannsretten og Arbeidsretten, hvor arbeidslivsgruppen i BAHR har bidratt i flere. Vi tar deltakerne gjennom den viktigste rettspraksisen og gir noen læringspunkter.
Dette, og mye mer, vil vi gi deg et innblikk i på vårt seminar 15. januar 2025. Den faglige delen av seminaret holdes fra kl. 11.00 til 12.15, etterfulgt av servering og mingling i våre lokaler.
Velkommen!
Foredragsholdere:
BAHR-partnerne Tarjei Thorkildsen, Margrethe Meder og Tor Olav Carlsen